Barbórka

4 grudnia obchodzimy święto górnicze Barbórkę. Uczniowie klas 1-3 w tym dniu zostali zaproszeni do kopalni „Kompania Górnicza” w Piławie Górnej. Wizytę rozpoczęliśmy od złożenia życzeń przygotowanych przez naszych uczniów dedykowanym górnikom oraz ich rodzinom. Następnie zjechaliśmy na wyrobisko w celu zwiedzenia kopalni, gdzie dowidzieliśmy się m.in., że jest jedną z najnowocześniejszych odkrywkowych zakładów górniczych w Polsce. Dzieci mogły  zobaczyć i usiąść do wielorakich maszyn, które wspomagają górników podczas ich codziennej pracy. Uczestniczyliśmy w pracy w laboratorium w którym mogliśmy zobaczyć w jaki sposób dokonuje się analizy kamienia. Po intensywnym czasie poznania ciężkiej pracy górników zostaliśmy zaproszeni na przepyszny poczęstunek oraz otrzymaliśmy paczki. Dziękujemy serdecznie Panu Dawidowi Jarząb za zaproszenie, poświęcony czas, miłą atmosferę oraz przepiękne niespodzianki. Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.

Data dodania: 2023-12-04 21:10:10
Data edycji: 2023-12-04 21:10:44