SPOTKANIE Z YONĄ Z TANZANII

Wczoraj w naszej szkole odbyło się spotkanie z Yoną z Tanzanii oraz z założycielką Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji Masajów p.Anią. Pani Ania wraz z Yoną opowiadali nam o kulturze, ubiorze oraz o tym, jak wygląda codzienność. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali ciekawe pytania. Jednym z nich było ,,czy Masaje boją się czegoś?” ku zaskoczeniu, Nasz Gość Yona odpowiedział: ,,nie ma takiej rzeczy.” Oczywiście duże zainteresowanie wywołał strój masajski – składał się z kolorowej szaty, ozdób na szyji oraz butów, które zawsze są zrobione z opony od motoru i przyzdobione koralikami. Dzięki wizycie naszych gości mogliśmy zobaczyć jak wygląda życie w innej kulturze. Jeśli chcą Państwo wesprzeć fundacje zapraszamy na stronę – https://www.facebook.com/profile.php?id=100086517413662 tu znajdziecie wszystkie informacje dotyczące stowarzyszenia.

Data dodania: 2023-04-28 08:45:58
Data edycji: 2023-04-28 08:46:47